Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Čtvrtek, 23. června 2011

Amsterdam Marathon - Úvod

Amsterdam Marathon 2011

Podzimní maraton

Od minulého roku jsme se s Ondrou rozhodli držet jakousi tradici, že si každý rok zaběhneme jeden velký zahraniční maraton. Loni to byl Berlín, letos to padlo na Amsterdam. A proč právě Amsterdam? Pro mě výborný termín, velký závod, pěkná, rychlá a rovinatá trať (převýšení pouhých 44m), zajímavé město, levné letenky a výborné reference od ostatních běžců. Není co řešit. Zaregistrováno, zamluvený hotel, koupené letenky, teď už stačí jen pořádně natrénovat!

Cíl je jasný

Pokud bude vše OK (zdraví, rodina,…), tak na pohodu a bez zbytečného trápení vylepšit osobák z Berlína (2:53:12). V ideálním případě chci opět zaběhnout "čistý" závod (jen voda a ovoce) a po celou dobu držet vyrovnané tempo 4 min/km. Cílový čas s kterým budu maximálně spokojený je tedy cca 2:48:45.

Jak na to

Základem samozřejmě bude vše poctivě odmakat v tréninku. Opět jedu podle osvědčeného plánu, který mi svou náročností, kilometráží a složením jednotlivých tréninkových jednotek maximálně vyhovuje. Oproti loňsku jsem se ale rozhodl pro delší 18-ti týdenní variantu. Každou novou přípravu na maraton se kromě samotného běhu snažím trošku vylepšit, něco přidat navíc. Takže ke všemu tomu, co již teď dělám (nedělám) a jím (nejím) ještě navíc přibyde toto:

(snad se mi alespoň část podaří)

Kdyby mi chtěl někdo něco napsat, dát mi třeba dobrou radu, spolupracovat v přípravě nebo se jen společně proběhnout, tak nejlépe emailem přes kontakt.

Běhu ZDAR!

Články