Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Neděle, 23. října 2011

Amsterdam Marathon - Týden 18 (10.10.-16.10.)

Závěr

Týden před maratonem jsem toho už moc nenaběhal. Od pondělí do středy jsem si dal sacharidovou dietku, takže hlavním cílem tréninku bylo totálně vyplenit zásoby energie v těle, což se poměrně hodně povedlo (po+út pouze minimum jídla pouze tuky a bílkoviny, st celý den půst pouze voda). V pondělí svižných 10km ještě docela na pohodu, v úterý po práci 10km s Martinem v terénu už dost natvrdo. Martin normálně běha výrazně pomaleji než já, tak si mě teď pěkně vychutnával. Pro něj nezvykle to hnal jako magor, já jsem se zmohl akorát na to viset mu očima ze zadu na triku a nenechat ho utéct. Doma pak docela zajímavé stavy, ani zaspat to pořádně nešlo. Středeční běh (5km RK + 3km v TM + 3km VK) stál za to. Do parku jsem se sotva dobelhal připravený na těžký boj na 3km okruhu, smířený s tím, že tempo 4:00/km nemám žádnou šanci udžet. Skoro celý okruh jsem pak běžel skoro se zavřenýma očima, hlava se mi motala, plíce mi hořely, celou dobu jsem u toho hekal jak stará bába. Lidi se za mnou asi otáčeli. Za celou dobu jsem neměl ani chuť se podívat na hodinky, na konci se ale zastavily na pro mě v tu chvíli neuvěřitelných 12:04! Před závěrečným výklusem domu jsem se nedobrovolně asi 5 minut válel po zemi před lavičkou a snažil se nadechnout. Hned po doběhu jsem se narval rýžovým nákypem a zašel si na masáž. To byla odměna… Od čtvrtka pak běh jen úplně na lehko, vydatné pojídání sladkých potravin a pití. V pátek večer jsme celá banda odfrčeli do Amstru. V sobotu vyzvednout čísla, lehká procházka po městě, odpledne 2 hodiny spánku navíc, večer v 20:00 v posteli.

Těsně před závodem

V 7 hodin ráno jsme vylezli z kobky (náš pokoj s oknem temného světlíku). Po předešlém přemlouvání majitele snídaně dokonce na čas. Cesta na start přesně podle předpokladů, žádná tramvaj nejela, kdo měl štěstí a peníze s sebou jel taxikem, ostatní blbci (já s bráchou) šli 4km pěšky. Počasí naprosto super, jasno, chladno, občas lehýnce fouklo. Organizace na startu perfektní, úschovna bez problémů, při vstupu do startovního koridoru jsem i konečně přišel na to, k čemu byl ten žlutý náramek v obálce se startovním číslem, který jsem nechal na hotelu. Organizátoři byli neoblobmí a odmítali mě za plůtek vpustit, už jsem se viděl jak čekám na konci fronty. Naštěstí do vyřešil brácha, který si opatrně odlepil ten svůj a přes plot mi ho nenápadně podal. S plandajícím náramkem jsem pak suveréně prošel a rychle si našel místo, kde se na nejmenším místě krčilo nejvíce lidí. Bylo tam alespoň trošku tepleji. Venku byla totiž děsivá klendra, slunce na stadion moc nesvítilo a postávání pouze v kraťasech a tílku v igelitovém pytli nebylo úplně ono. Zuby mi drkotaly, klepal jsem se jako ratlík. Start byl moje vykoupení, konečně jsem se mohl rozběhnout a alespoň trošku se zahřát. Igelitový pytel, v kterém jsem byl zabalený jsem si dovolil zahodit až na 1. kilometru.

Závod

Samotný závod mi až zas tolik nevyšel. Řekl bych, že jsem neměl svůj den. Vůbec se mi nedařilo držet rovnoměrné tempo. Chvíli jsem běžel pomalu, pak jsem se to snažil dohnat, tak jsem zase běžel rychle, pak to zase upadlo, potom jsem přidal a tak znovu a znovu a znovu… až do cíle. Žádná větší krize nepřišla, energeticky jsem na tom byl suprově, úplně bez problémů. Asi do 25.km jsem běžel ve skupince asi 10ti běžců, ta se pak rozpadla (pár lidí to nakoplo, zbytek lehce zvolnil), takže závěr prakticky sám jako odpadlík. V neděli prostě nohy moc nechtěly. Neběželo se mi dobře, nebylo to úplně na pohodu.

Trať byla rychlá, prakticky úplná placka, občas mě trošku štvala taková zvláštní dlažba na cyklostezce kolem řeky Amstel, po té se mi neběželo moc dobře, jinak pohoda. V porovnání s Berlínem byla ale poměrně mizerná atmosféra, lidi skoro nefandili, kapelky taky žádná sláva.

Po závodu

Po doběhu těžká pohoda. S Ondrou jsme se plácli na olympijský stadion do hlediště pěkně na sluníčko a sledovali jsme ostatní běžce jak dobíhají do cíle a u toho se cpali jídlem. Chvíli po 15. hodině doběhly ½maraton i manželky. Potom už jsme se rychle vydali na letiště a hurá domů za dětma. Akce se povedla, všichni byli spokojení a již cestou zpátky jsme pomalu začali řešit, kam příště vyrazíme.

Video ze závodu

Krátké video zde.

Souhrn

Týden 18 (10.10.-16.10.)
 TréninkKomentář
Po 10km@45:00Dřina, 1. den SSD, 1km@5:13 + 3km@(13:24,13:42,12:42)
Út 10km@50:30Šílená dřina, běh s Martinem, terén
St 11km@51:23Konec SSD, šílená dřina, 5km@25:25 + 3km@12:04 + 3km@13:55, masáž
Čt 11km@55:00OK
6km@30:35OK
So 6km@30:45Výklus v Amsterdamu
Ne 42km@2:51:39Amsterdam marathon - 5km@(20:35, 19:47, 20:06, 20:20, 20:07, 20:38, 20:25, 20:49) + 8:52
Celkem: 96km@7:14:52, ø4:32/km

Celkové hodnocení

Celkově spokojenost, vylepšený osobák, co šlo, to jsem poctivě odmakal, dobrý pocit z běhání, zapracoval jsem na výživě. Hlavní cíle jsem si splnil.
Výpadky v tréninku, nezadařilo se TM 4:00/km, opět bez abecedy, posilování tak na půl, minimum doplňkových sportů, atd. Prostě je toho stále hodně, na čem je potřeba pracovat.

Běhu ZDAR!