Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Čtvrtek, 7. července 2011

Amsterdam Marathon - Týden 3 (27.6.-3.7.)

Bolavá pata

Bolavá pata

Tak první menší komplikace přišly tentokrát nečekaně brzy. V neděli po dlouhém běhu jsem byl úplně ok, ale v pondělí ráno jsem prakticky nemohl došlápnout na levou patu! Při každém kroku bolest jako blázen přímo na konci patní kosti, více na vnější straně, přesně v místě, kde začíná achilovka. Nevím jestli je to od kosti nebo spíš ta šlacha, těžko říct. Nechápu, kde jsem k tomu přišel. Že by to rychlé tempo z minulého týdne?:) V pondělí jsem to pomalu dopajdal do práce s černýma myšlenkama na odpolední běh. Nejsem žádná zagorka, takže po práci jsem normálně vlezl do běžeckého a hurá na to. Jaké pak bylo překvapení, že jsem při běhu o patě ani nevěděl! Každopádně jsem tento týden lehce zvolnil a patu se snažil šetřit. Během týdne bolest pomalu odeznívala, dnes je to na ohmat ještě lehce cítít, ale jinak už o tom prakticky nevím, chodím a běhám normálně.

Půsty

Není to asi úplně běžné, ale do své běžecké přípravy zařazuji i pravidelné půsty. Jednou za rok (buď na podzim nebo na jaře) si dávám týdenní pauzu od běhání a držím delší půst. Během roku pak dělám více jednodenních půstů, termínově většinou podle fáze Měsíce. Při půstu se tělo pročistí a odpočine si, navíc si člověk dobře otestuje sebekázeň a posílí svojí vůli. Běhat při půstu jde docela v pohodě, není to sice na nic intezivnějšího, ale každopádně to je velký vnitřní zážitek! Tento rok plánuji 5ti denní půstík až na podzim po Amsterdamu. Beru to jako odměnu za vynaložené úsilí.

"Většina lidí zemře na následky užívání léků, ne na svou nemoc."

pust.cz

Běh přes celou Prahu

Jakou každou neděli jsem měl v plánu dlouhý běh. Ondra měl zrovna v Malé Chuchli železňáka, tak jsem ho zajel psychicky podpořit a dát s ním alespoň pár koleček při závěrečném maratonu. Přes dost hnusný počasí byl běh poměrně v pohodě. Prvních 16 km s bráchou tempo lehce nad 5:00/km. Pak jsem se oddělil, přeběhl Baranďák a podél Vltavy po cyklostezce na nábřeží, přes Letnou a Stromovku to už pěkně mastil až domů do Kobylis. Turisti u Národního divadla asi dost mrkali! Z Chuchle až do Kobylis mi to vyšlo skoro 17 km, kromě uzavírky kolem toho Divadla (výměna tramvajových kolejí) cesta naprosto v pohodě. Proč vlastně lidi tolik jezdí MHD? Že by lenost? Stávkovat by se snad mělo každý týden…

Souhrn

 TréninkKomentář
Po 10km@48:15OK, P 20min.
Út 5km@24:32 + ABC + 8km@30:41 + 3km@14:30Super pocit, abeceda v mém podání byla pro kolemjdoucí asi pěkný divadýlko…
St 23km@1:50:09OK, hodně volný začátek s Martinem
Čt 10km@47:41Pohoda
6km@28:56 ráno + 18km@1:17:11 večerNevedl jsem děti do školky, tak jsem nevydržel a dal 2 fáze. Půst.
So 10km@49:15OK + P 20min.
Ne 33km@2:40:00Dobrý, prvních 16 km pomaleji s Ondrou v rámci jeho IM v Chuchli
Celkem: 126km@9:51:10, ø4:42/km

Hodnocení

Kilometry 12 km nad plán, parádně přeběhaný půst, v út a pá výborný pocit z běhu.
Naražená pata. Šílené představení při ABC. Opět jsem jen 2× cvičil!