Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Pondělí, 18. července 2011

Amsterdam Marathon - Týden 5 (11.7.-17.7.)

Odpočinkový týden

Koncem minulého týdne bolela pata už tak, že jsem musel běh na čas úplně vyřadit. Řekl jsem si den, dva voraz a uvidí se. Nakonec jsem vydržel bez běhu celé 3 dny! Pro mou manželku hodně nečekaný výkon. Za odměnu jsem jí teda vzal na brusle, kde se po necelé hodině parádně vyšvihala, jedno koleno si narazila, druhé do krve zedřela. Rázem bylo po bruslení, navíc jsem dostal vynadáno, že jsem na ni pod kopcem nečekal… Jak říká kolega v práci "Žena je nejdokonalejší stvoření ve vesmíru". Ve čtvrtek jsem už bolest při chůzí necítil, paní Mlýnková na achilovkách také nenašla nic zvláštního, tak jsem to šel večer zkusit. Při běhu do kopce jsem stále cítil v achilovce mírnou ztuhlost, ale jinak už to bylo úplně bez bolesti. V pátek byl plán patu trošku zatížit, tak jsem dal rovnou 2 fáze. Opět bez bolesti, navíc bez ranní ztuhlosti, hurá. V sobotu opět 2 fáze, ráno trošku svižnějších 15 km, večer poklidný výběh s Katkou v Ďábličáku. V neděli ráno jsem dal dlouhý běh Kobylisy → Trója → podél Vltavy až do Klecánek → Klecany → Zdiby → kolem skládky do Ďábličáku → ještě 3 kolečka v parku a domů. Celé jsem to běžel na pohodu tempo asi 5:00/km. Neměl jsem s sebou moc vody, takže od půlky hroznej sušák. Na poslední 3 km přišla menší krizička, únava (asi těch 87km ve 3 dnech) a neustále se shrnující vložka v nové botě. Pata vypadá dobře, takže od příštího týdne na to zase vlítnu!

Kilometry pro zvířata - polovina za mnou

Od začátku letošního roku se svým běhání snažím být také trošku užitečný. Svým během podporuji Nadaci na ochranu zvířat. V roce 2011 běhám pro zvířata! Za každý uběhnutý km věnuji na jejich ochranu 1 kč. Více o kilometrech pro zvířata v samostatném článku.
Cíl pro rok 2011 jsem si dal naběhat rovných 6000 km. V průměru to vychází na rovných 500km/měsíc, t.j. cca 16,5km/den. Pomyslnou polovinou (3000 km) jsem proťal zrovna teď v pátek 15.7. Nabral jsem sice lehké 15ti denní zpoždění, ale podzim mám naštěstí vždy silnější. Pokud mě v druhé půlce roku zdraví nezradí, tak je můj hlavní cíl pro tento rok stále hodně reálný. Stav k 15.7.2011:

Kilometry pro zvířata
Kilometry pro zvířata - cíl

Miřejovický ½maraton

V pátek jsem v Ďábličáku dostal tip od Libora na Miřejovický ½maraton, který se běží 30.6. v Miřejovicích (kousek od Kralup nad Vltavou). Zlákala mě rychlá rovinatá trať a pro mě super termín, takže jsem se hned přihlásil. Příští sobotu tak zkusím konečně zlomit 1:20 v ½maratonu, jeden z dalších běžeckých cílů pro tento rok. Abych byl čerstvý a pořádně mi to jelo, tak si čt a pá dám jen lehké běhy s pár rovinkama. V 7. týdnu mám v tréninkovém plánu totiž 132 km, tak to už bude trošku řežba.

Souhrn

 TréninkKomentář
Po VolnoP 20min.
Út VolnoOdpoledne 1 hod MTB + 1 hod inliny
St Volno
Čt 6km@29:04OK, zpočátku lehká ztuhlost paty. Ráno masáž.
18km@1:26:48 ráno + 12km@58:41 večerBěhání OK. Půst + P 20min.
So 15km@1:06:34 ráno + 10km@49:52 večerRáno dobrý, večer super pocit (s Katkou)
Ne 32km@2:42:53OK, posledních 10 km s Katkou, konec tuhoš + P 20min.
Celkem: 93km@7:33:52, ø4:53/km

Hodnocení

Po-St jsem se donutil k odpočinku. Zařadil jsem kolo i brusle, 3× jsem posiloval, v Pá půst. Konec týdne velký hlad po běhání, lehká únava přišla až v Ne na konci dlouhého běhu. Dobrá hlava, udržel jsem pomalé tempo.
S ohledem na bolavou patu tento týden spokojenost. Možná trochu škoda, že nepadla ta stovka.