Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Úterý, 9. srpna 2011

Amsterdam Marathon - Týden 8 (1.8.-7.8.)

Týden "nejde to"

Tak jak jsem byl z minulého týdne rozradostněný a nahopsaný, tak jsem zase zpátky nohama na zemi. Celý týden jsem dřel jako magor, hrozně jsem se snažil, ale prostě to vůbec nešlo. Navíc jak jsem to chtěl vůlí přervat, tak jsem si v pátek opět rozhodil tentokrát pro jistotu obě achilovky! Prakticky celý víkend jsem musel pauzírovat a byl jsem hrozně utahanej. Je to k vzteku, ale můžu si za to sám. Nikdy nic nevzdávám a když se kousnu, tak jde všechno stranou dokud toho nedosáhnu. V běhání jsem tréninkovej magor a většinou (pokud nejde o život) se všechno snažím "přeběhat". Teď se mi to možná trošku vymklo a dostal jsem se do stavu, kdy jsem totálně píchlej a navíc mě fakt pekelně berou ty achilovky.

Dost breku. Dám teď celý odpočinkový týden. Zkusím podržet objem a budu jen v poklidu klusat. Pokud přijde jakákoliv bolest, tak to hned zabalím. (...snad to dokážu...) Budu se hodně věnovat regeneraci. Protahování, masírování, ledování, mazání bylinkama, sauna, možná si od bráchy půjčím a zkusím elektrostimulátor. Navíc to podpořím kvalitní výživou. K mladému ječmenu jsem navíc již nasadil v hojném množství pivovarské kvasnice, lněné semínko a česnek.

Bežecká kalkulačka

Běžecká kalkulačka

Před časem (už jsou to teda asi 2 roky) jsem si v PHPku napsal takový malý script na výpočet tempa z času a vzdálenosti. Když byl čas, tak jsem k tomu vždy něco málo připsal, přidal nějakou další funkci až z toho vznikla taková malá běžecká kalkulačka. Po zadání potřebných údajů vyplivne možná někdy i praktické výsledky. Já si osobně nejčastěji počítám pouze rychlost. Ostatní údaje mě dá se říct moc nezajímají a nesleduji je. Možná se to ale někomu bude hodit (VO2max, doporučená váha, predikce výkonu, VDOT, tréninková tempa,…). Kdyby měl někdo jakoukoliv připomínku, radu, postřeh, nápad nebo návrh na vylepšení tak dejte určitě vědět! Není problém tam cokoliv doplnit.

Páteční tempový běh

V pátek jsem měl podle plánu běžet 6 km rozklus + ABC + 10 km v T½ + 3 km výklus. Už když jsem se ráno vykodrcal z postele, tak jsem věděl, že to nebude snadný. Únava, bolavý nohy, nechtělo se mi. Pěkně na lačno jsem teda vyrazil z domova a dal si na rozhejbání 6km za 30:17. Na abecedu čas nebyl, tak hned hurá na tu desítku. Plán byl běžet v poklidu každý kilometr za 3:45-3:50. Od prvních metrů to ale místo "v poklidu" bylo spíše "o život". Šílený stavy, nohy jako konve, všechno mě bolelo, ke konci mě začaly brát ty achilovky. Na žádném kilometru jsem se nedostal pod 4 min/km! Kdyby mi někdo do pátku řekl, že nedám desítku pod 40, tak bych mu asi nevěřil, teď už jo. Nakonec jsem teda asi nějak zázrakem dokončil v časech 3km@(12:07,12:10,12:06) + 1km@4:06 s následným výklusem dolů z kopce do práce 3km@14:04. Byl jsem z toho celý den totálně vorvanej, ale večer jsem se dokopal to ještě jít vyklusat. Zajímavé bylo, že ten výklus 6km@28:45 byl oproti ránu naprosto v pohodě s výborným pocitem.

Souhrn

 TréninkKomentář
Po 6km@29:50 ráno + 10km@54:13 večerRáno i večer únava, poměrně náročný běh v blátě
Út 6km@28:09 ráno + 15km@1:00:26 večerRáno i večer pohoda
St 24km@1:49:11Těžká únava po nevyspání, ke konci na krev ždímačka
Čt 11km@57:55Bolest nohou, výklus s Martinem + P 20min.
19km@1:24:51 ráno + 6km@28:45 večerRáno 10km v T½, šílená dřina, bolest achilovek, únava, večer pohoda
So volno 
Ne 15km@1:14:37Inliny, bazén, večer na pohodu výklus.
Celkem: 112km@8:47:57, ø4:43/km

Hodnocení

Dobrá hlava, makal jsem i když to nejelo. To je ale asi tak vše…
Celý týden únava, nedařilo se držet trénikové tempo ani kilometry. Prakticky vypuštěný víkend. Opět bolest achilovek!!! Prostě špatný.