Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Středa, 4. července 2012

Frankfurt Marathon a nová kamarádka

Framkfurt 2012

Konečně jsme se s klukama dokázali dohodnout na podzimním "rychlém" maratonu, 28. října jedeme celá banda do Frankfurtu! O výběru rozhodla hlavně rychlá trať, dobrý termín (dostatečný odstup po B7) a také že to není úplně daleko. Zatím je nás 5 boréčků (já, Ondra, Štěpa, Libor a Martin). Kromě požírače nítěnek budou asi všichni chtít atakovat 3 hodiny. Letošní příprava na můj nový maratonský osobák se bude ale díky mé nové kamarádce od minulých let zásadně lišit! Podrobnosti viz níže.

Nová kamarádka

Asi 2 týdny před Silvou jsem byl poměrně dost unavený, ke konci náročné přípravy se to ale asi dalo i čekat. Během samotného závodu jsem už na 20. km začal pociťovat nezvykle silnou únavu nohou. Závod jsem nakonec nemastně neslaně dokončil, ale žádné velké nadšení se nekonalo, spíš jsem se těšil na zasloužený odpočinek. 3 týdny po Mammutu a těžká únava se mě stále držela zuby nehty. Ráno jsem nemohl vstát z postele, bolely mě nohy, mravenčily ruce, hlava připravená k explozi, cítil jsem se jako zbitej pes, jako bych vůbec nespal. Občas jsem se zkusil jít proběhnout, ale nešlo to. Dřina, nohy jako z betonu, nemohl jsem se pořádně ani nadechnout, žádná radost z pohybu, utrpení. Když se necítím, někde mě něco pobolívá nebo tahá, jdu na masáž nohou k výborné masérce, k paní Mlýnkové (moc děkuji). Když mi zajela do třísla, říká "ty jo, vy máte ale naběhlý uzliny, jak jste utahanej, neměl jste náhodou v poslední době klíště?" Klíště jsem měl, během května hned 3. Žádný flek ani nic podobného, ale pro jistotu jsem si hned ráno zašel za doktorem. Ve středu 27. večer registruji Frankfurt s vidinou začátku systematické přípravy na nový osobák. Hned ve čtvrtek ráno mi ale volá doktor. Výsledky krevních testů potvrdily mojí novou kamarádku Lymskou Boreliózu! Dostal jsem 3 krabice ATB a měsíc klidový režim. :) No to je tedy paráda…

Cíl

O konkrétním čase na maraton těžko uvažovat. Momentálně se cpu antibiotikama a vysiluje mě i cesta do práce. Představa uběhnutého maratonu je teď pro mě asi tak stejně vzdálená jako před 5ti lety, když jsem se vypotácel z restauračního zařízení s odhodláním jednou oběhnout park. Na běh nemám ani pomyšlení. Jak bude přes léto a na podzim je ale ve hvězdách. Každopádně prvním a hlavním cílem je co nejlépe se "vypořádat" s novou kamarádkou a dostat se opět do provozuschopného stavu. Jestli to ve Frankfurtu bude za 3:30 nebo 2:50 je jedno, hlavně aby vůbec bylo. No a ostatní se uvidí…

Jak na to

Na webu boreliosa.cz se dají vyčíst poměrně šílené věci. Snad jsem kamarádku zachytil v počátku. Není to úplná sranda, ale vidím to maximálně pozitivně. Jak říkala babička, "vše špatné je k něčemu dobré". Ideální příležitost se na chvíli zastavit a uvědomit si, zda jdu stále správným směrem a jestli pro to dělám vše, co je třeba. Za 10 dní doberu ATB a dál to potáhnu již jen přes bylinky a přírodní produkty. Celkově zapracuji na kvalitní a správné stravě. Boreliím tím v těle vytvořím co nejvíce nepřátelské prostředí. …jo samozřejmě taky začnu pomalu s během. Do 5. srpna (12 týdnů do maratonu) si dám čas na rozjezd a od 6. srpna si vytvořím nějaký rozumný tréninkový plán. Nebudu nic lámat, pojedu jen podle pocitu. No a pokud to nepůjde, tak šílený úprk ulicemi evropského New Yorku vyměním za poklidný klus hromadami padlého listí českých luhů a hájů. To přece taky není vůbec špatný! Takže hurá, jde se na to!

Kilomtery pro zvířata - plány

Předpokládám, že toho v nejbližší době zas tak moc nenaběhám. Nějaké plánované závody musím vypustit (K100, Týnišťské šlápoty). Pošetřený čas budu ale věnovat kilometrům pro zvířata. V současné době se projektu účastní 10 stálých nadačních běžců a společně jsme pro zvířátka naběhali již skoro 17 000,- km! Na léto konečně chystáme běžecká trička, plánujeme společný běžecký víkend v Krušných horách, v září vlastní běžecký závod a v říjnu maraton ve Frankfurtu. Zapojit se může kdokoliv!

Kdyby mi chtěl někdo něco napsat, dát mi třeba dobrou radu, spolupracovat v přípravě, společně se proběhnout, zapojit se do kilometrů pro zvířata nebo mi říct jen "Štěpáne ty magore", tak se určitě ozvěte, emailem přes kontakt nebo možná nejlépe osobně v Ďábličáku. :)

Frankfurt Marathon 2012 běžíme opět pro zvířata!

Běhu ZDAR!

Články