Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Středa, 22. srpna 2012

Já vs. Borelióza - 1:1 po poločase

Koncem července jsem to začal trošku rozbíhat, ale vesměs nic moc. Vždy jen krátký volný běh okolo 10 km a následně 1-2 dny pauza na zotavení. Tepy jsem se snažil držet do rozumné míry. Z toho také plynou ta moje ultra šnečí neběžecká tempa. Moje týdenní kilometráž mezi 30-40 km. Mým "vrcholným" výkonem byl pak nedělní výběh s Káťou z Rožnova na Radhošť a zpět. Hned v pondělí jsem se dozvěděl stále nepříznivé výsledky posledních testů, navíc mi bylo dost špatně, takže jsem si nakonec ten kopec i dost vyčítal. Krevní testy (Elisa, WB) na začátku srpna moc dobře nedopadly, stále pozitivní jak dlouhodobé, tak i krátkodobé protilátky. Praktik mě ihned odeslal na infekční na Bulovku, kde jsem si po lumbální punkci (naštěstí vyloučené podezření na neuroboreliózu) rovnou dva dny poležel. Dost mě tam vystrašili plus děsivý pohled na ostatní pacienty a navíc mě po té punkci docela bolela záda, takže opět následoval klidový režim, tj. více jak týdenní běžecký půst! Od 23. července se mi také podařilo v mojí termínovce zrušit další dva plánované závody, Jesenický maraton a Beskydskou 7. Mému parťákovi se ještě jednou omlouvám.

Současný stav

Můj současný stav se zdá být lepší, než před měsícem, ale do běžecké pohody je stále ještě hodně hodně daleko. Občas se jdu podle pocitu proběhnout nebo projet nakole, ale nic extra příjemného to rozhodně není. Naštěstí poměr dobré:špatné dny se otočil z 2:5 na 5:2. A hlavně zmizely ty hodně nepříjemné symptomy jako silná bolest kloubů, brnění rukou, mravenčení a tiky. Největší radost za poslední 2 měsíce mi ale udělal včerejší telefonát na Bulovku, protože nejnovější testy z krve a mozkomíšního moku jsou již JEN HRANIČNÍ!!! Skvělá zpráva, dnes nazouvám 101čky a vzhůru do lesa.

Žádné léky teď neberu, ale hodně jsem se zaměřil na ještě zdravější a radikálnější výživu, než jsem praktikoval doposud. Přečetl jsem si knihu "Je možné žít 150 let?" od Michaila Tombaka a skoro ve všem se tam přesně nacházím a hlavně také zjišťuji, že mám stále obrovské rezervy. Všem v uvozovkách "nemocným", líným a vyžraným lidem bych to předepsal jako povinnou četbu! Je to hodně inspirativní kniha, všem doporučuji.

Jo a abych nezapomněl, manželka říká, že od té doby co mám ty borélie, tak jsem na ní prý milý. No co na to říct - "Pane Bože, do čeho jsi duši dal…?".

Víkend v Krušných horách

Plánovaný společný běžecký víkend v Krušných horách (Horní Jiřetín) jsme nakonec absolvovali pouze ve čtyřech, ale za to v klidu a pohodě. Obzvláště také díky mé současné antiběžecké formě, za kterou byli přítomní nakonec asi i rádi. :) Delší běžecké stezky máme alespoň na příště.

Krušné hory - Flájská obora

Krušné hory - Flájská obora

Krušné hory - Jeřabina

Jeřabina - Co je to tam asi za Lojzky?

Krušné hory - Trhač

Zatím co jsme se kochali po kopcích, trhač poctivě hlídal stavení…

Jak dál

Protilátky na borelie stále pomalu klesají, takže by to časem mohlo být i docela dobrý. Vyhráno ještě úplně nemám, ale je to na dobré cestě. Nejspíš to bude na delší dobu a bude to chtít hodně trpělivosti dostat se zpět do té běžecké pohody, ale věřím, že to bude. Do Frankfurtu zbývá již jen 8 týdnů, ale stále jsem to v hlavě ještě nevzdal. Od pondělí na to půjdu trošku víc systematicky a zkusím i nějaký delší běh a uvidím. Sice si teď nedovedu představit uběhnout v kuse ani 30 km, ale kdo ví jak bude za týden, za dva, za tři,…

"Běžecký" minisouhrn

 TréninkKomentář
23.7.9km@51:031. půlka ok, 2. dřina
24.7.11km@1:05:15Hic, hrozná dřina, bolest břicha, lehce natažené zadní pravé stehno
26.7.7km@44:12Docela OK, nic nebolelo
28.7.10km@56:01Docela OK, horko
Srpen
1.8.8km@45:22Záčátek nicmoc, konec docela OK
3.8.13km@1:22:00Výklus s Liborem na zámek Jezeří a zpět, nějaký svinstvo z chemičky bylo ve vzduchu
5.8.12km@1:13:06Výběh s Liborem a Katkou v Jiřetíně na Kopřivník a zpět
7.8.13km@1:14:15Docela dobrý
8.8.12km@1:10:24Výběh s Katkou, Liborem a Martinem, normál
10.8.9km@47:19OK
12.8.12km@1:28:24Výběh s Katkou na Radhošť, vlál jsem za ní jako prápor. Stehna mě bolela ještě ve středu.
22.8.11km@1:03:42Paráda, jsem zase zpět v běžecké stopě!

Štěpán