Logo sandhall.cz

Sandhall.cz

Čtvrtek, 31. května 2012

Silva Nortica Run - Týden 13 (21.5.-27.5.)

Silva - Mammut

Již příští týden běžím Silva Nortica Run - Mammut Ultramarathon, 103 km dlouhý běžecký závod po Novohradských horách. Nikdy jsem přes 100 km v kuse neběžel, takže to na takovéto trati bude můj debut. Po celou mojí letošní přípravu jsem nijak netlačil na rychlost, tempo, výsledný čas. Během jsem se spíš jen bavil, jen tak popobíhal, něco přebíhal, obíhal a zdolával, často se někam po svých jen přibližoval. A ve stejném duchu jdu i do sobotního "závodu". Běžím na pohodu, podle svého, podle pocitu. Nemám žádnou ostrou hranici mezi úspěchem a neúspěchem, celý víkend v Jižních Čechách si chci s rodinou užít. Samozřejmě bych rád závod dokončil s úsměvem na tváři a v čase kolem 10ti hodin. :) Asi jako všichni ostatní. No a když se to s tím úsměvem třeba nepovede, tak se nic neděje, protože další stovku (Krakonošovu) běžím již za 14 dní 15.6. v Krkonoších! Jak to nakonec dopadne, se uvidí…

Unavený 2. "odpočinkový" týden

Po odpočinkovém týdnu by se čekalo, že bude člověk odpočatý, plný života a energie do běhání. Zato já jsem po odpočinkovém týdnu utahanej jak pes. Jestli na mě dolehla běžecká únava nebo moc práce a málo spánku nebo obojí, nevím. Každopádně jsem byl celý týden jako leklá ryba a ke každému rychlejšímu pohybu jsem se musel přemlouvat. Jestli si tento týden trochu víc neodfrknu, tak to bude v sobotu pěkný mazec! Jediný pocitově slušný běh za celý týden byl ten nedělní s klukama kolem Vltavy.

Jak to šlo popořádku: Po zlehka s Liborem několikrát kolem Ďábličáku, poslední úsek po asfaltu domů už slušné "bubnování". Út po práci jen krátce s dětmi na kolech na dopravní hřiště a zpátky, 7km tak akorát. St ráno plán 2×2km po 3:30/km, realita 4:00/km + nohy jak z betonu, studený pot a krev v očích! Čt tedy úplné volno a další běhání až v pátek večer. Pá 15km v TM - opět nohy jak z betonu, lehkost a rychlost nikde. V So 12km do práce v celkové únavě a bez nálady (asi jsem se na to měl vykašlat) a v Ne opět do práce, ale již příjemných 24km s klukama kolem řeky s rychlejší 2. půlkou. Trasa Máslovice → Řež → Klecánky → Trója   Ďáblice. Fajn proběhnutí viz foto.

Stepan

Souhrn

 TréninkKomentář
Po 15km@1:20:29 Výběh s Liborem v Ďábličáku
Út 7km@36:24 Výklus s dětmi na kolech
St 12km@56:48 (tempo) Dřina, nohy z betonu, 5km RK + 2km@(7:49,4:56) + 3km VK
Čt - volno
15km@1:04:51 (TM) Dřina, nohy jak z betonu, 3km@(13:41,13:11,13:10,12:51,11:57)
So 12km@1:06:16 Celková únava, nešlo to
Ne 24km@2:07:23 OK, Výběh s Liborem a Štěpou, pohoda, Máslovice -> Řež -> Klecánky -> Trója -> Ďáblice
Celkem: 85km@7:12:11, ø5:05/km

Hodnocení

Snažil jsem se odpočívat (moc jsem neběhal), pravidelný strečink, splněný plán.
Celý týden v únavě, bez posilování, hodně práce, málo spánku.

Štěpán

Deník Šlehy: týden 13. "Týden očekávací"

(66 km)

Tak je to tady. To, na co jsme se svědomitě připravovali několik měsíců – na úkor rodiny, zábavy, pracovních povinností a jiných požitků života – je za dveřmi.

Za pár dní běžíme Silva Nortica Run. Ve společnosti přibližně 500 běžců z Čech, Slovenska a několika zemí Evropy. Ve společnosti ztepilých (ztepylých ?) a odvážných běžkyň, které se nezaleknou nástrah temného hvozdu ni ohrožení kadeřnické kreace studeným lijákem, ve společnosti plachých obyvatel našeho nejjiihovýchodnějšího horstva – NOVOHRADSKÝCH HOR. Rozložená mapa, plán občerstvovaček a propozice pokrývají naše stoly a my studujeme. Hrozba dehydratace se vtírá do našich mozkoven a my - nasáváme. Předstartovní nervozita drásá naše střevní kličky a my - rozmotáváme. Toto a mnoho dalších věcí je ještě třeba udělat, aby se jeden mohl v klidu vydat na očekávaný závod. Nakonec ale stejně něco zapomenu! Nu což, snažil jsem se. Takže jak proběhl poslední ostřejší přípravný týden ?

Libor

V pátek ráno se přesuneme do Horní Stropnice, kde se soustředí veškeré zázemí spojené se sobotním závodem, včetně registrací, startu a cíle. Mladíci Štěpán (běžící 103 km dlouhý ULTRAMARATON!!) se Štěpou, mým spoluběžcem pro závod dvojic na 90 km, startují již v 5:30! Já, dědek, mám povoleno trochu si přispat. Pomyslný štafetový kolík budu na začátku 46. km přebírat od Štěpy cca mezi 9.-10. hodinou dopolední, doufám již dostatečně probuzen a se zchátralou tělesnou schránkou připravenou ku zdárnému dokončení závodu na 90 km. Doufám, že ke mně Štěpa doběhne s dostatečným náskokem na soupeře, opravňujícím mně i k jiné činnosti než k bezhlavému úprku! Hodlám se totiž kromě závodění také kochat krásnou krajinou NOVOHRADSKÝCH HOR!

O tom jak jsme dopadli – vlastně doběhli (radši nepadat) a co jsme při tom zažili – budeme se Štěpánem referovat příští týden a držte nám palce.

Morová šleha

Praha z Bohnic

Běhu ZDAR!